ez-iz : Csillagjegyek - vitapartnerek |
Csillagjegyek - vitapartnerek
2006.06.25. 06:35
Sok mindenre kvetkeztethetnk, ha megtudjuk valakirl, mikor szletett. Tbbek kztt arra is, rdemes-e vele vitatkozni, s ha igen, hogyan.
Van, aki hangervel prblja rvnyre juttatni vlt vagy vals igazt, msok ajtcsapkodssal, esetleg a vitapartnerrel szembeni tettlegessggel. Kztudott, a harag nem j tancsad, a veszekeds, a vita gyakran nem megolds az adott problmra, s ha sokszor ismtldik, elkeseredettsget, depresszit is okozhat.
A tudomnyos kutatsok azt mutatjk: a hzasfelek kztti vita sokszor a frfi s a n lelkialkatban meglv klnbsgbl szrmazik. A frfiak mindig gyzni akarnak – nem csoda, ket gyerekkoruk ta erre neveltk. ltalban szvesen vllaljk az sszetkzst, knnyebben s gyorsabban kritizlnak. A n sokig s sok mindent eltr, s csak akkor kezd vitt, ha mr nem brja a felgylemlett feszltsget.
Az asztrolgusok azonban ennl sokkal rnyaltabban osztlyozzk a vitatkozkat. Tudjk, mely csillagjegy szlttei a kevsb megrtk, s kik azok, akik tlsgosan is tolernsak. Kos III. 21.–IV. 20.
Gyorsan felfortyan, ha ellenllst tapasztal, de ilyenkor is csak ritkn tr ki belle az indulat. Ha tl less vlik az sszeszlalkozs, inkbb visszavonul. Ha mgis visszavg, a gyors lefolys vitk hve. Gyermeki szintesggel hisz abban, hogy a flrertsek tisztzhatk, s igyekszik elsknt bkejobbot nyjtani. Nem haragtart, nem is bosszll. Bika IV. 21.–V. 20.
Nehezen lehet kihozni a sodrbl, sok mindent elvisel. Csak akkor kezdemnyez vitt, ha mr trhetetlennek rzi a feszltsget. Ha viszont mgis feldhdik, jaj annak, aki tjt llja: tr, zz, nem nzi, mi lesz a tombols kvetkezmnye. Amikor kidhngte magt, megnyugszik, jra kzbe veszi a dolgokat, s a vgn mg igyekszik kiengesztelni a msikat. Ikrek V. 21.–VI. 21.
A szavak mestere, knnyen meg tudja gyzni krnyezett, gy ritkn kerl sor vitra. De ha valamivel nem rt egyet, vagy ha valaki megbntotta, kemny vitapartnerr vlik: szinte szhoz sem hagyja jutni a msikat. Mire mondkja vgre r, a msik vagy azrt hajland kompromisszumra, hogy mielbb szabaduljon vagy azrt, mert mr teljesen elprolgott haragja. Rk VI. 22.–VII. 22.
Ha valami nem az elkpzelse szerint alakul, nem nyugszik, mg ki nem robban a veszekeds. Csakhogy hiba provokl vitt, rveit nem tudja felsorakoztatni, mert a harag s a bossz vezeti. A keze is knnyen eljr. Egybknt mrtrszerepet magra ltve a vgletekig lezi a hborskodst. Hajlamos az nsajnlatra, kpes akr vekig elkerlni azt, akire haragszik. Oroszln VII. 23.–VIII. 23.
A vita mltatlan hozz, ezrt nagyvonalan tsiklik sok minden fltt. Elmondja, mivel elgedetlen, ezzel rszrl minden rendben. A msik vlemnye nem rdekli. Csak akkor szll vitba, ha nrzetben srtik meg. Akkor viszont nem ismert trft, ordt, mint aki megveszett. Miutn kikiablta magt, knnyen lehiggad. De olykor a tettlegessgtl sem riad vissza. Szz VIII. 24.–IX. 23.
Ritkn fojtja el indulatait, krltte gyakori a veszekeds. s bizony kemny vitapartner! les kritikja szinte mindig elevenbe tall, s a msik gyenge pontjra is rtapint. Egy-egy vita sorn hajlamos sszes korbbi srelmt felhnytorgatni. A veszekedsbl mindig kerl ki „gyztesen”, a msik ugyanis inkbb elmenekl, csak szabaduljon szorult helyzetbl. Mrleg IX. 24.–X. 23.
Igazi bkebr, nem szereti a veszekedst. De csak akkor mkdik diplomciai rzke, ha msok gyben kell eljrnia. Ha sajt dolgrl van sz, knny kibillenteni egyenslybl. Ilyenkor csak fjja a magt, aztn visszavonul, s kivrja, mg a msik lehiggad. Ksbb gy adja el a trtnteket, mintha mindenben neki lett volna igaza, s megnyerte volna a csatt. Skorpi X. 24.–XI. 22.
Nehz kihozni a sodrbl, fellemelkedik a kicsinyes vitkon. m ha valaki nrzetben srti meg, akkor annak vge. Nem kiabl, nem veszekszik – vitriolos szavakkal vgzi ki a msikat. De nem elgszik meg ennyivel, elbb-utbb mlt bosszt ll az t rt srelmekrt. Elfordulhat, hogy szavainak klvel ad nyomatkot, st, ers felindulsban gyilkolni is kpes. Nyilas XI. 23.–XII. 21.
Hisz a bks megoldsok lehetsgben, nemigen lehet kihozni a sodrbl. A kls szemll felletesnek, nemtrdmnek ltja, akit mg megsrteni sem lehet. Valjban megprblja filozofikusan szemllni a dolgokat. Az igazsgtalansg miatt azonban kpes kikelni magbl. Ilyenkor rveit hangos szval tmasztja al, s boldog, ha „rendet teremthet”. Bak XII. 22.–I. 20.
Zoksz nlkl viseli az let nehzsgeit – magban ugyan morog, de nem veszti el a fejt. Br tudatosan ritkn provokl veszekedst, sok esetben pusztn megjelense, elvrsai, krnyezethez val viszonya is ellenllst vlthat ki a tbbiekbl. ltalban nem engedi elmrgesedni a helyzetet, mindent azonnal tisztz, s higgadtsgval lehti a forrfejeket. Vznt I. 21.–II. 19.
Knnyen ideges lesz, pedig kpes kvlllknt szemllni azokat az esemnyeket is, amelyek r nzve kellemetlenek, vagy szemlyt kzvetlenl rintik. Rendszerint nem nagy dolgok miatt keveredik vitba – az apr butasgok, az emberi rtetlensg, gyarlsg hozzk ki sodrbl. A veszekedst nem hrtja el, de utna szgyelli, hogy elvesztette a fejt. Halak II. 20.–III. 20.
rzkeny, knnyen megbnthat. Nem szvesen szembesl a problmkkal, inkbb szemet huny a kellemetlensgek fltt. gy rzi, nincs elg ereje megvdeni magt. Ezrt kerli a vitkat, nem veszekszik. A kritikus helyzetben inkbb duzzogva visszavonul, vagy gy tesz, mintha mi sem trtnt volna. Sokszor pp ezzel vonja magra prja haragjt.
|